UR & KLOCKOR / Bordsur / Klockställ 13163042
nr 1316 3042
Klockställ
Sent 1800-tal, GAB Guldsmedsaktiebolaget, nysilver, rokokostil. Höjd: 14,5
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 30 mars 2020
kl 18:07:49
100 kr
150 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Guldsmedsaktiebolaget, GAB
Guldsmedsaktiebolaget i Eskilstuna grunÂdades i Stockholm 1867.
Klockställ
nr 1316 3042
Klockställ
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
måndag 30 mars 2020 |
Guldsmedsaktiebolaget, GAB
Guldsmedsaktiebolaget, GAB